W jaki sposób uczyć się języka angielskiego online?

Bez względu na to czy zaczynasz naukę od zera czy znasz już podstawy, internet daje nam mnóstwo możliwości, musimy jednak umiejętnie z nich korzystać, ponieważ z jednej strony może wpłynąć pozytywnie na naszą naukę, a z drugiej istnieje zagrożenie pogubienia się w natłoku często sprzecznych informacji jakie możemy tam znaleźć. W tym artykule postaramy się przedstawić Ci kilka najskuteczniejszych metod wykorzystania możliwości nauki online.

Jak wiec zacząć?

Nauka angielskiego online jest świetnym wyborem, dzisiaj możemy za pomocą kilku kliknięć otrzymać dostęp do ogromnej wiedzy i co najważniejsze często kompletnie za darmo. Jeśli więc umiejętnie to wykorzystamy, mamy możliwość przyśpieszenia swojej nauki.

Ciekawostką, która może wpłynąć na Twoją motivación jest fact, że znając język polaco dostajesz na starcie gratis 20% słówek, które są praktycznie idéntico jak nasze. Idąc dalej tym tropem, znając np. język angielski otrzymujemy kolejną partię słówek, np. „wpływ” po angielsku to „impact” a po hiszpańsku „impacto„.

Metody nauki, które możemy wykorzystać online?

Fiszki

Są jedną z najpopularniejszych metod, jednak należy z nich korzystać w odpowiedni sposób.

 • rób fiszki samodzielnie! – w internecie znajdziesz aplikację oraz strony, które oferują gotowe zestawy fiszek, ale co najważniejsze masz możliwość tworzenia ich samemu, a następnie robienia powtórek wszędzie i o każdej porze, potrzebny jest jedynie dostęp do telefonu,
 • robiąc je samemu dopisuj zwroty, które zawierają dane słowo. Można to często spotkać w tych ze sklepu. Sprawia to, że w naszym umyśle pojawia się skojarzenie, dzięki któremu lepiej je zapamiętamy,
 • aplikację oraz strony mają system powtórek i to Ty decydujesz, kiedy masz otrzymać przypomnienie,
 • posiadają możliwość odsłuchania wymowy nagranej przez native speaker’a czyli osoby, której w tym przypadku angielski jest językiem ojczystym

Dlaczego to działa?

 • forma quizu – każdy z nas lubi zagadki, które pobudzają umysł i wspomagają koncentrację
 • pozwala szybko zaspokoić ciekawość – w ciągu kilku sekund możemy sprawdzić wynik

 Notatki

Szukając wiedzy samodzielnie czy też wybierając opcję kursu angielskiego, aby najbardziej efektywnie korzystać z otrzymanej wiedzy warto robić notatki, oto kilka wskazówek ułatwiających ich stworzenie:

 • pisz swoimi słowami to co przeczytałeś lub usłyszałeś to spowoduje, że lepiej to rozumiesz. Radosław Kotarski, autor książki „Włam się do mózgu” tłumacząc jak robić notatki, napisał ” Nie wyrobisz się z zanotowaniem wszystkiego co usłyszysz na wykładzie lub prezentacji. Dlatego nawet nie próbuj zapisywać treści słowo w słowo.”
 • rób selekcje – wybierasz tylko najważniejsze informacje,
 • wymyśl własne przykłady – dzięki temu lepiej zrozumiesz różnice i cechy wspólne,
 • szukaj wiedzy w kilku różnych źródłach i dopiero wtedy spisuj własne wnioski. Porównanie kilku tekstów sprawi, że będziesz musiał je mocno przeanalizować, aby dostrzec różnice oraz cechy wspólne, Wynik? Zamiast siedzieć i czytać kilka razy ten sam tekst, konieczność aktywnego analizowania pozwoli w tym samym czasie nauczyć się danej treści i jednocześnie lepiej ją zrozumieć.

Dlaczego to działa?

Zauważyłeś do czego zmusza Cię każdy ze sposobów? Jest to aktywne zadanie dla umysłu, jeśli czytasz gotowy tekst jest to zadanie bierne przez co po chwili zaczynamy bujać w obłokach. Tak to właśnie działa!

kurs jezyka angielskiego online 410x335

Praktyka

Ćwiczyć język angielski musimy w tych aspektach, w których go używamy:

 • Słuchanie

Znając sporo słówek oraz podstawy teorii, możemy przystąpić do przyjemniejszej części, tak teraz możesz w końcu w ramach nauki pooglądać film z napisami. Świetną opcją są też podcasty, które zyskują coraz większą popularność, i możemy ich słuchać idąc ulicą, w autobusie czy gotując obiad.

 • Czytanie

W tym przypadku warto dobrać tekst do stopnia zaawansowania, na początku wystarczą opowiadania dla dzieci i młodzieży, z biegiem czasu zaczniesz czytać to co Cię interesuję. Internet oferuję teksty na wszystkie możliwe tematy, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Mówienie i pisanie

Czaty, na których możemy porozmawiać pisząc lub łącząc się na kamerce, co najlepsze z osobą która mieszka na drugim końcu świata, która nas nie zna i nie oceni. W tej formie możemy także uczestniczyć w kursie angielskiego online, jest to opcja płatna jednak zajmują się nią specjaliści więc w tym przypadku będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

Dlaczego to działa?

Praktyka jest zawsze najlepszą formą nauki, możesz znać perfekcyjnie teorie gramatykę, i wiele słówek, jednak bez niej jest to bezużyteczne. I oczywiście każda z tych czynności zmusza nas do zaangażowania, ciągłego skupienia dzięki czemu nasz umysł chłonie jak gąbka wiedzę oraz doświadczenia jakie mu dostarczamy.

Podsumowanie

A więc jeśli tylko chcesz, możesz naprawdę skutecznie i szybko nauczyć się języka angielskiego online, jednocześnie dbając o to, aby nauka była przyjemnością. Korzystanie z różnych sposobów zagwarantuję to przyswajanie wiedzy nie będzie nudne a efekty będą spectacular. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w nauce.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *